Приведенo лицe од Албанија на Ќафасан, барано од Интерпол

од Берта Китинска

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол.

На 17.10.2020 во 01.30 часот на влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа со мерка „Апси“ по барање од Интерпол-Атина , Република Грција.

Слични содржини