Променливо облачно со температура до 14 степени

од Nikola Popovski

Денеска времето во земјава ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини, соопшти УХМР. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Температурите ќе се движат од 1 до 14 степени целзиусови.

Во Скопје значително облачно, претпладне со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Температурите ќе се движат од 6 до 12 степени целзиусови.

Слични содржини