Пронајдена дрога, приведен битолчанец

од Берта Китинска

На 16.05.2022 околу 20 часот полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, го лишиле од слобода Р. П (37)од Битола. При преглед кај истиот пронајдена е паковка амфетамин. По целосно документирање на настанот против истиот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Слични содржини