Прв работен ден во Лондон: Томас Тухел е новиот тренер на Челси

од Stefanija Kuzmanovska

Ден откако Френк Лампард беше отпуштен, Томас Тухел беше официјално унапреден во нов тренер на Челси.

По две и пол години работа во Пари Сен Жермен, германскиот тренер прифати нов предизвик, во Премиер лигата.

Вторникот беше првиот работен ден на Тухел во Лондон, бидејќи тој веќе имаше тренирано со тимот на „сините“.

Неколку недели откако беше отпуштен во ПСЖ, Тухел го замени колегата со истата судбина, Лампард, кој беше отпуштен од Челси.

Тухел е првиот Германец кој го презема Челси, а го дочека прилично неповолна ситуација во тимот.

loading...

Слични содржини