Првата дама Ѓоргиевска ја прими првата доза од вакцината (ФОТО)

Првата дама, односно сопругата на претседателот Стево Пендаровски, д-р Елизабета Ѓоргиевска денеска ја прими првата доза од вакцината против коронавирусот.

Имено, таа ја сподели информацијата на својот фејсбук профил каде потенцираше дека започнала вакцинацијата и кај здравствените работници од клиниката за Детска и превентивна стоматологија.

Детска и превентивна стоматологија-вакцинирани!

#Covid19vaccination

Posted by Elizabeta Gjorgievska on Понеделник, 08 март 2021

loading...

Слични содржини