Актуелно
Почетна / Хроника / Прво се судриле со автомобилите, па се степале

Прво се судриле со автомобилите, па се степале

Синоќа во 00:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Христијан Тодоровски Карпош“, по претходно случена сообраќајна незгода, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.К.(27) и М.М.(22), двајцата од Скопје, по што од страна на полициски службеници лицата биле лишени од слобода. МВР превзема мерки за случајот.

 

loading...