ПСЖ стави пет играчи на трансфер листата

од Stefanija Kuzmanovska

По доаѓањето на Лионел Меси, францускиот клуб мора да продаде неколку играчи поради финансискиот фер -плеј.

„Ле Паризиен“ објавува дека Парижаните сакаат да ги продадат Јулијан Дракслер, Пабло Сарабија, Рафиња, Левин Курзава и Тил Керер. Нема место за нив на „Паркот на Принцовите“. Некои ќе одат на заем, а некои веднаш ќе бидат продадени за да го ослободат буџетот.

ПСЖ ова лето го донесе Хакими за 60 милиони, Переира за 16 милиони, а како слободни играчи пристигнаа Серхио Рамос, Вајналдум, Донарума и Меси.

Единствениот излезен трансфер беше заминувањето на Бејкер во Баер за седум милиони евра.

Слични содржини