Пукал кон маж и жена во ресторан, па си пресудил (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Двајца мажи беа убиени, а една жена ранета во ресторан за морска храна во центарот на Хјустон.

Полицијата соопшти дека се сомнева на убиство и самоубиство, пишува АП.

Главниот извршен помошник на полицијата во Хјустон, Мет Слинкард, рече дека снимките од безбедносните камери покажуваат како мажот и жената вечераат уредно во ресторанот „Аквариум“, кога маж од другиот крај на локалот се појавил вооружен и ги застрелал и двајцата, а потоа и самиот себе.

Жената била пренесена во болница и не е во животна опасност, додека другите двајца мажи биле убиени за време на инцидентот.

Засега не е познато дали и во каква врска се овие три лица, додаде Слинкард.

Слични содржини