Пукање на Флорида: Го избркале од бар, се вратил и ранил четири лица

од Берта Китинска

Четири лица се хоспитализирани поради престрелката што избила по тепачка во бар во Норт Лодердејл, Флорида, а жртвите биле случајно ранети од огнено оружје.

Инцидентот се случил рано утрово по локално време, изјави локалната полиција за WSVN.

Властите известија дека осомничениот првично бил исфрлен од барот по расправија, а потоа се вратил и застрелал четири лица по случаен избор околу 3.30 часот.

Слични содржини