Пукање пред зграда во Чаир

од Берта Китинска

На 06.08.2021 во 06.40 часот во Полициската станица Бит Пазар, Џ.И.(43) од Скопје пријавил дека Н.М.(34) од Скопје испукал неколку куршуми кон него и неговиот брат Т.И. пред влезот од зградата каде живеат на подрачјето на Чаир, но не ги повредил.

Полициски службеници излегле на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини