Пукотница во Старата скопска чаршија

од Берта Китинска

Во престрелката која вчеравечер се случи во скопската Чаршија повредено е едно лица.

Според информациите во повеќето медиуми престрелката сѐ случила во кафуле кое се наоѓа близу плоштадот Скендербег а не се знае ниту кој е мотивот.

Повеќе детали за овој инцидент во текот на денот.

Слични содржини