Ракот не може без Шкорпија, Стрелецот без Лав: Со кој хороскопски знак сте идеална двојка

од Берта Китинска

Погледнете со кој хороскопски знак сте идеална двојка …

Овен

На Овенот му е потребна Девица во животот. Таа е разумна и претпазлива, внимателна, сигурна и грижлива и го чува спонтаниот, динамичен и понекогаш несовесен Овен на земјата.

Бик

Без Водолија, Бикот нема да се справи добро. Имено, Водолијата е полна со енергија, таа е темпераментен и очигледно фасцинантно суштество. Ова го радува Бикот кој се радува и знае да ужива во животот, но понекогаш е флегматичен и бавен.

Близнаци

Близнаците не можат да го замислат животот без Бик. Бик е многу трпелив со луѓето. Покрај тоа, тој е многу срдечен и еластичен. Бикот има совршени карактеристики кои ќе го разубават животот на живите Близнаци.

Рак

Ако има знак дека Ракот не може без, тогаш тоа е Шкорпија. Тој е храбар, решителен и бестрашен. Покрај тоа, тој е страствен и верен – токму она што му треба на чувствителниот и резервиран Рак.

Лав

За да му се исполни животот, на Лав му треба Водолија во околината, не е важно дали е во кругот на пријатели или семејство. Важно е дека Лавот може да профитира од независноста, одлучноста, идеализмот и енергијата на Водолијата. Ова ги импресионира самоуверените и спонтани Лавови.

Девица

Стрелецот, со својот хумор, релаксација и предвидливост, е совршено надополнување на понекогаш перфекционистичката Девица.

Вага

Луѓето родени во знакот на Вага имаат потреба од Риби во животот, бидејќи тој е сочувствителен, имагинативен и интуитивен. Само она што е потребно за чувствителната Вага што се стреми кон рамнотежа.

Шкорпија

За Шкорпијата е многу тешко без Вага, која е чувствителна и дипломатска, па затоа влијае на другите луѓе во околината. Скорпијата е често многу инстинктивна, строга и предизвикувачка. Затоа овие два лика се совршен дует во пријателството, на работа и во семејството.

Стрелец

На Стрелецот му треба Лав во животот. Тој е грижлив, одговорен и шармантен, но исто така и методичен, објективен и совесен. Ова е добар контраст за авантуристичкиот, но понекогаш лековерен Стрелец.

Јарец

Животот на Јарец ќе биде подобар ако тој може да го помине со Близнаци. Имено, Близнаците се љубопитни, социјални, живи и комплексни. Ова го импресионира совесниот, често воздржан и донекаде слаб Јарец.

Водолија

Водолијата има потреба од рак во животот. Ракот е чувствителен, има смисла за хумор и е многу имагинативен. Тој е исто така многу грижлив тип. Ова ја надополнува Водолијата, бидејќи таа понекогаш може да биде многу импулсивна, агресивна и нервозна.

Риба

За Рибите животот без Јарец е многу потежок. Јарецот е објективен, концентриран и многу сигурен. Покрај тоа, тој е верно суштество. Јарецот ги има сите квалитети што се потребни за да го направат животот поубав и полесен за емоционалните и преосетливи Риби.

Слични содржини