Рама ја одликува Меркел со Орден за голема благодарност

од Vladimir Zorba

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Тирана и врачи Орден на германската канцеларка Ангела Меркел.

Тој објави видео на Фејсбук на кое се гледа како Меркел го добива орденот „Sвезда со голема лента за јавна благодарност“ на почетокот на средбата со неа.

„За мене е посебно задоволство да ви оддадам почит во име на Албанија“, напиша Рама.

По средбата со Рама, Меркел ќе се сретне со лидерите на Западен Балкан.

Слични содржини