Рама: Речиси 60% од Албанците го поддржуваат „Отворен Балкан“

од Vladimir Zorba

Речиси 60 отсто од Албанците ја поддржуваат иницијативата „Отворен Балкан“, изјави денеска албанскиот премиер Еди Рама.

Одговарајќи на прашањата пред Албанскиот национален совет, Рама прецизираше дека 59 отсто од граѓаните позитивно одговориле на прашањето за поддршката на таа иницијатива, пренесе „Коха“.

Според Panorama.al, во анкетата учествувале 303.000 граѓани.

Слични содржини