Почетна / Спорт / Рамос: Атипична сезона, грбот на Реал заслужува повеќе

Рамос: Атипична сезона, грбот на Реал заслужува повеќе

Серхио Рамос, капитенот на фудбалерот на Реал, се огласи по повод елиминацијата на шпанските шампиони од Лигата на шампионите.

Како и во Мадрид, Манчестер Сити славеше против кралскиот клуб со 2:1, пред се по кардиналните грешки во одбраната на Шпанците, поточно Рафаел Варан.

Французинот не успеа да го замени Серхио Рамос на теренот, па „граѓаните“ влегоа меѓу осумте најдобри.

Рамос, кој го гледаше натпреварот од трибините, на социјалните медиуми објави дека е многу разочаран.

„Сакавме повеќе, сега е крајот на атипична и бизарна сезона, тешка за секој од нас. Горчливиот вкус е во уста затоа што сме Реал и мора да освоиме сè. Мора да го цениме пехарот во Ла Лига, пред тоа Суперкупот, но сигурно сме тажни поради елиминацијата од Лигата на шампионите“, рече Рамос.

Тој рече дека сега е време да се одморат и да ја анализираат сезоната.

„Време е да се одмориме, ќе се вратиме наскоро повторно да дадеме се од себе. Овој грб и маичка го заслужуваат максимумот. Во победа, во пораз, секогаш. Ви благодарам за вашата безусловна поддршка, дури и за долги патеки“, заклучи Рамос.

loading...