Актуелно
Почетна / Спорт / Рашфорд го реши Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

Рашфорд го реши Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд е творец на победата на својот тим, откако постигна два гола во победата од 2-1 над Тотенхем. Жозе Мурињо се врати на „Олд Трафорд“ како менаџер на Тотенхем, но неговата екипа го доживеа првиот пораз под водство на Португалецот.

Јунајтед ја забележа само петта победа оваа сезона која во моментот го носи на шестата позиција на табелата во Премиерлигата.

Деле Али беше стрелец на голот за Тотенхем на Олд Трафорд.

loading...