Растурена уште една корона – забава: Група млади затекнати кај Тиквешко Езеро

од Берта Китинска

Утрово во 2:20 часот со претходно обезбедена наредба од Основен суд Кавадарци, полициски службеници влегле во викендица лоцирана на место викано Брушанска населба на Тиквешко езеро во сопственост на А.В.(23) од Кавадарци, каде биле затекнати четири лица, а во близина на викендицата пронајдени биле и легитимирани уште 14 лица меѓу кои и сопственикот, соопшти МВР.

Оттаму додаваат дека по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи кривична пријава по чл.206 од КЗ.

Слични содржини