Раул е прв кандидат за тренер Ајнтрахт

од Stefanija Kuzmanovska

Се чини дека во последните години е создадена тајна врска помеѓу Ајнтрахт и Реал Мадрид.

Прво, Лука Јовиќ замина во Мадрид, а потоа се врати. Сега Андре Силва може да тргне по истиот пат, до главниот град на Шпанија. А, на пат во спротивна насока, се подготвува Раул Гонзалес.

Според германски „Гол“, легендарниот напаѓач на Реал е првиот кандидат за нов тренер на Ајнтрахт, откако Ади Хедер заминува на крајот на сезоната. Шпанецот е заинтересиран да започне независна тренерска кариера на големата сцена во Бундеслигата и побара дозвола од Реал да замине во Франкфурт.

Раул е тренер на младиот тим на Мадрид, тој е под договор со шпанскиот гигант, но нема сомнение дека ќе добие зелено светло за заминување, ако бидат склопени сите коцки во тој мозаик. Преговорите започнаа, пулсот е почувствуван, а потоа тие беа суспендирани до крајот на сезоната за двете страни.

Бундеслигата не е непозната област за поранешниот шпански ас, бидејќи тој го носеше дресот на Шалке за време на својата играчка кариера, откако постигна 44 гола на 102 натпревари.

Една од работите што може да ја уништи работата е заминувањето на Зинедин Зидан од Реал, бидејќи се шпекулира дека тогаш палката на првиот тим може да падне во рацете на Раул.

Слични содржини