Разбиена организирана група: Голема полициска акција за апсење криумчари на мигранти

од Берта Китинска

Денеска полицијата спроведува голема акција за разбивање на група на криумчари на мигранти во Штип, Велес, Скопје и Валандово, при што се уапсени најмалку шест лица, дознаваме од извори во истрагата.

Според нашите извори, кај криумчарите е пронајдена и дрога. Од МВР потврдуваат дека во тек е акција, но детали најавуваат по нејзиното завршување.

Слични содржини