Разочараниот Манасков: Немавме решение за одбраната што ја одиграа Австријците

од Aleksandar Petrovski

Крилото на репрезентацијата на ракометната репрезентација на С.Македонија, Дејан Манасков, тешко наоѓаше зборови по поразот од Австрија и елиминацијата од Европското првенство.

Манасков изјави дека клучот за поразот е многуте лесни топки кои ги добил противникот како и слабата реализација.

– Немавме решение, не бевме подготвени за таа одбрана што ја одиграа денеска. Им дадовме многу топки во раце, имаа шанси за лесни голови, не ги реализиравме нашите шанси, многу едноставно. Тоа е клучот за поразот, изјави кратко по мечот Манасков.

Слични содржини