Реал рутински против Јувентус, Барса славеше во Њујорк (ВИДЕО)

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид го победи Јувентус со 2:0 во пријателски натпревар во рамките на „Чемпионс турнејата“ на стадионот „Роуз Боул“ во Лос Анџелес.

Кралскиот клуб лесно го оствари првиот триумф на северноамериканската турнеја, а на Јувентус не му помогна што во тимот се врати српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ.

Барселона и на последниот подготвителен натпревар во Америка оствари победа. На крилата на Усман Дембеле го победија Њујорк Ред Булс со 2:0.

Французинот ги доведе Каталонците во водство во 40. минута по одличната асистенција на Рафиња. Ова беше трет гол на Дембеле на гостувањето за Барса. Конечниот резултат на овој натпревар го постигна Мемфис Депај во 87. минута.