Речено- сторено: Кога не може СДСМ јас лично ќе го донесам Ауди во Македонија…Твитер реакции

од Берта Китинска

На денешните протести на ВМРО-ДПМНЕ поради поскапувањето на струјата, беа  блокирани улиците со скапи автомобили од по 10 илјади евра, од марката „Мерцедес“, на кој стои пораката „Доле лопови“.

Граѓаните веднаш ги осудија вакви постапки на партијата, а некои од коментарите гласат: „Ова е ВМРО-ДПМНЕ, сликата кажува се“, „Ги покрадоа луѓето 11 години, ја поскапеа струјата 100% сега лицемерно ќе протестираат со мерцедесите“.

Воедно и твитерџиите не останаа рамнодушни па решија да се пошегуваат:

 

 

loading...

Слични содржини