Регионот гореше по големата победа на Македонија: Сензација, шок, чудо, ова се дел од насловите (ФОТО)

Репрезентацијата на С.Македонија во рамки на вчерашниот квалификационен меч за СП во Катар, ја совлада и историски славеше над четирикратниот светски шампион и трикратниот европски, Германија.

Пандев во 45. и Елмас во речиси финишот на мечот, беа стрелците кои осигураа резултат од 1:2 во историскиот меч и прв пораз за Германија во квалификациите воопшто.

Воодушевувањето беше големо, и тоа не само за македонската публика и фанови, не само на коментаторите, па синоќа и Балканот гореше и зборуваше за нас.

Во продолжение, погледенте како регионалните медиуми пренесуваа за големата победа.

 

Слични содржини