Регистрирани 10 смртни случаи од Ковид-19

од Nikola Popovski

Според бројките на Министерството за здравство, во последните 24 часа, починати се 10 лица, од коронавирус.

По градови, двајца пациенти од Скопје (54 и 90г.), еден од Куманово (73г.), два пациенти од Прилеп (59 и 56г.), еден од Охрид (72г.), пациент од ПЕ Гевгелија/Богданци (76г.), од Струмица (71г.), од ПЕ Делчево/ Македонска Каменица (74г.) и еден пациент од Кичево (76г). Сите пациенти се починати во болнички услови.

Бројката на починати од почетокот на пандемијата е 2682.

loading...

Слични содржини