Регистрирани 428 прекршоци за неносење маска

од Nikola Popovski

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека во текот на изминатото деноноќие (30/31.01.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 428 прекршоци.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

loading...

Слични содржини