Регистрирани 47 нови случаи на КОВИД-19, нема починати

од Vladimir Zorba

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 19
• Тетово – 11
• Куманово – 6
• Битола – 3
• Прилеп, Струмица и Валандово – по 2
• Велес и Гостивар по – 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 14 оздравени пациенти од:

• Скопје – 7
• Тетово – 5
• Прилеп и Струмица – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 963.049 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.171 бројката на оздравени пациенти е 150.321, на починати е 5.491, а бројот на активни случаи изнесува 359

Слични содржини