Реки течат по улиците во Белград (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Големо невреме денес погоди делови од Србија.

Според информациите на српските медиуми невремето предизвиклао поголеми штети во некои градови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@mojbeograd_rezerva)

Во една населбите во Белград според информациите на социјалните мрежи, поплавени се околу 20 куќи. Како што може да се види од снимките, сообраќајот на улиците на Белград се одвива бавно, бидејќи улиците се поплавени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@mojbeograd_rezerva)

Слични содржини