Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Ременски: Немам никаква допирна точка ниту со Камчев, ниту со „Империја“ (ВИДЕО)

Ременски: Немам никаква допирна точка ниту со Камчев, ниту со „Империја“ (ВИДЕО)

„Бидејќи се вадеа од контекст пораките од страна на некои новинари кои не ме побараа да дадам свое мислење за таа преписка, сакам да кажам дека најодговорно, по целосна материјална и кривична одговорност, можам да кажам дека ниту во директна, ниту во индиректна релација и врска немам никаква допирна точка со семејството Камчеви, со Орце Камчев, ниту со случајот „Империја“, освен во оној временски период кога нашата политичка партија излезе со ходограм кој што го објавуваше тогашниот портпарол Петре Шилегов“, рече во студиото на „Слободна ТВ“ во „Утрински брифинг“, потпретседателката на Собранието, Фросина Ременски.

loading...