Актуелно
Почетна / Сцена / Ријана рекламира шминка, и конечно проговори за музика (ВИДЕО)

Ријана рекламира шминка, и конечно проговори за музика (ВИДЕО)

Додека ја промовираше својата нова козметичка линија „Fenty Skin line“, Ријана после долго време кажа нешто за нејзиниот деветти студиски албум, кој фановите едвај го чекаат уште од 2016 година, кога го издаде својот последен албум „Анти“.

Говорејќи за „Access Hollywood“, Ријана рече дека новата музика пристигнува „побрзо отколку што мислиме“.

„Обожавам да правам музика, никогаш не сум негирала. Јас постојано се враќам на тоа повторно и повторно. Како и да е, во моментов има и други работи на кои морам да се посветам, за да можам да бидамна висината на задачата во сè “, рече пејачката.

„Јас сум едноставно таква. Музиката понекогаш доаѓа природно, во главата се раѓа мелодија и сè тече непречено. Понекогаш моментот на производство е важен. Има толку многу работи што луѓето не ги разбираат и тие се одвиваат зад сцената. Музиката отсекогаш била моја прва љубов и не можам да дочекам да издадам нешто за што ќе бидам горда и тоа ќе биде возбудливо, не само за мене, туку и за обожавателите“, додаде Ријана.

„Јас сум под стрес од неуморните прашања на обожавателите: „кога ќе биде новиот албум?“. Јас сум свесна дека луѓето сакаат музика и тие ќе ја добијат“, заклучи таа.

Последниот албум на Ријана – „Анти“, беше објавен во 2016 година, а пејачката оттогаш објави уште неколку забавни синглови на кои работеше во соработка со други уметници. Од 2018 година, има активни разговори за нејзиниот деветти студиски албум, а пејачката повеќе пати изјави дека албумот „наскоро доаѓа“.

loading...