Рита Ора се извини поради забавата: Ја платив казната

од Stefanija Kuzmanovska

Пејачката Рита Ора се извини за организирање забава за прославување на нејзиниот 30-ти роденден, прекршувајќи ги мерките на претпазливост воведени во Велика Британија.

Британците кои ја почитуваат блокадата ја нарекоа Рита себична ковид – измамничка. Меѓу гостите беа многу пријатели од шоу-бизнисот на Рита, како што се моделите Кер и Попи Делевињ.

Сестрата на Рита, Елена, Вас Морган и многу други беа видени како минуваат низ задниот излез носејќи шишиња алкохол.

Во еден момент, полицијата дошла во ресторанот и биле снимени како гледаат низ прозорецот и се обидуваат да влезат во ресторанот, кој бил заклучен.

Рита им се извини на своите следбеници на социјалните мрежи, изјавувајќи дека платила казна од 10 илјади долари.

„Мојата одлука да направам забава беше емоционална. Се извинувам што ги прекршив мерките и ги доведов луѓето во опасност. Сега сфаќам дека не сум бил во право и ја преземам целата одговорност“, објави Ора на мрежите.

Слични содржини