Роденденска торта и свеќички: Миленикот нa Шилегов наполни една година (ФОТО)

од Берта Китинска

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук објави роденденска фотографија од својот миленик Тоби и напиша:

-Една година радост. Една година љубов. Toby’s birthday, напиша Шилегов.

Слични содржини