Родените во овој знак на Зодијакот се подготвени да ве уништат без трошка каење

од Vladimir Zorba

Луѓето родени во знак на Шкорпија генерално не се злобни, но ако ги налутите премногу, може да предизвикате агресија кај нив и да ги натерате да ви се одмаздат за да зажалите што некогаш сте ги сретнале!

Иако се обидуваат да останат смирени и да не покажат колку нешто им наштетило, Шкорпиите всушност само се истренериле да се кријат и да глумат рамнодушност; но, тие веќе подолго време подготвуваат пеколна одмазда што ќе ја паметите додека сте живи! Ова е особено точно за мажите родени во знакот на Шкорпија, особено ако се во подзнак на Овен, Лав или Стрелец.

Планетите се „виновни за сè“

Луѓето родени во овој воден знак се под влијание на Марс и Плутон. Марс им дава конкурентна и агресивна природа, додека Плутон им помага да го прикријат гневот што го чувствуваат. Затоа честопати е тешко да се „пробие“ дека Шкорпијата е лута на вас, но тоа не значи дека ќе поминете без последици за тоа што сте го кажале или сториле, а тоа не и се допаднало на Шкорпијата. Напротив! Кога ќе се налутат, тие се саркастични и подли – пазете се од нивниот убод!

Доживуваат сè лично

Можете лесно да ги навредите Шкорпиите, дури и без да сфатите. Луѓето родени во овој знак искусуваат сè лично, па затоа мора да бидете многу внимателни кога склучувате договори со нив за што било, бидејќи тие буквално можат да се налутат поради сè.

Го презираат просекот

Шкорпијата мрази кога некој ја поткопува или кога се прави или кажува нешто лошо на некој што го сака. Тој не сака површни и непостојани луѓе, но исто така не сака и имагинативни луѓе кои „не можат да ги пренесат жедни преку вода“.

Бидејќи нивното супер его е многу изразено, Шкорпиите ќе ве доживеат како смртен непријател ако не ги ставите во центарот на вашиот свет, но исто така и ако сте поуспешни од нив во кој било сегмент од животот (според нивните стандарди). Ако сметате дека Шкорпијата е личност со просечни квалитети, бидете сигурни дека тој ќе ви покаже како може да биде ненадминат, барем кога станува збор за одмазда …

Еднаш непријател – засекогаш непријател!

Ако ненамерно повредите личност родена во знакот на Шкорпија, тој ќе ви се одмазди и нема да ви даде можност да се извините „насамо“, ниту пак ќе ви дозволи да му вратите „мило за драго“.

Откако ќе се налути (а тоа може да се случи „од чиста мира“), нема да сака да ве слуша или да прими извинување кога сте сами, но ќе биде среќна да им каже на своите заеднички пријатели како би ви простила доколку и се извините пред сите. Немој да го правите тоа, затоа што едвај ќе чека да ве понижи и навреди повторно. Шкорпиите никогаш не простуваат; ако еднаш сте се замериле, тие ќе ве гледаат како непријател се додека сте живи!

loading...

Слични содржини