Романсата меѓу Бред Пит и Емили Рајтаковски трае, иако таа се уште е во брак

од Stefanija Kuzmanovska

Откако на крајот на август, актерот Бред Пит и манекенката Емили Рајтаковски беа видени фатени за рака, сега се шпекулира дека поминуваат се повеќе време заедно.

„Бред и Емили дефинитивно се дружат и поминуваат многу време заедно. Нивните пријатели не се сигурни колку е сериозна нивната врска, бидејќи не изгледаат како да се во пријателски односи“, рекол извор близок до парот.

Рајтаковски на почетокот на август поднесе барање за развод откако нејзиниот сопруг наводно ја изневерил. Медиумите објавија дека постапката била оспорена, што значи дека сопружниците се уште се во брак.

„Да, ја изневери. Тој е сериски измамник. Одвратно е“, рекол извор близок до моделот.

Пред еден месец Пит и Емили беа видени како се шетаат низ Њујорк држејќи се за рака, а неколку дена пред тоа беа видени како се дружат во романтично бистро во Париз.

„Вечераа во резервиран простор и се забавуваа до доцна во ноќта“, рекол изворот.

Слични содржини