Роналдињо ќе навива за Македонија на ЕП (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Со мечот меѓу Италија и Турција, вечерва започнува Европското првенство.

За прв пат, свое учество на овој голем натпревар ќе земе и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

Пораки со поддршка за нашата репрезентација пристигнуваат од сите страни, а сега и од познатиот Бразилец, веројатно еден од најталентираните фудбалери на сите времиња – Роналдињо.

Тој преку видео порака испрати силна поддршка за Македонија на претстојното ЕУРО 2020.

Слични содржини