Роналдо го сруши Инстаграм за само еден час (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Кристијано Роналдо ги сруши социјалните мрежи со само една фотографија. Португалската sвезда на светскиот фудбал позира гола до половината покрај неговиот скап автомобил, кој е украсен со неговата трговска марка CR7.

Фотографијата е придружена со краток коментар: „Вие избирате што да гледате“.

Фотографијата што 35-годишниот Роналдо ја објави синоќа на Инстаграм собра 5 милиони лајкови само во првиот час. Досега, повеќе од 10 милиони луѓе удрија „лајк“ на сликата.

View this post on Instagram

You choose the view 😉😅

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

loading...

Слични содржини