Роналдо го загуби компасот! По инцидентот во Белград се дополнуваат нападите на БЕС

Тој не даде гол и веднаш збесна. Според италијанскиот „Газета дело спорт“, Кристијано Роналдо, по победата на Јувентус над Џенова (3: 1), направил сцени во соблекувалната, со тупаница удрил во ѕидот и го фрлил дресот на својот клуб на подот.

Причината, според весникот од Шизма, е што неговото име не било на списокот на стрелците, а сето тоа завршило со тоа што тој ја напуштил соблекувалната без да се поздрави со другите соиграчи.

Слична реакција имаше неодамна во Белград кога, поради непризнат гол, го напушти теренот пред судискиот свиреж и ја фрли капитенската лента на тревата на стадионот „Рајко Митиќ“.

Сепак, тие не сакаат да направат врева во Јувентус и да го објаснат целиот „инцидент“ на гладта на Португалецот за голови.

– Нормално е, бидејќи тие сакаа да постигнат гол, особено кога играта се комплицираше. Тој е шампион и секогаш сака да остави свој белег – изјави стручњакот од клупата на „старата дама“ Андреа Пирло и откри дали клубот ќе го казни својот најдобар играч.

– Не верувам во тоа. Тој беше вознемирен, како што е случај со другите играчи. Натпреварот заврши и нормално беше дека е нервозен. Не верувам дека ниту клубот, ниту тренерот нема да го казнат.

Слична реакција имаше неодамна во Белград кога, поради непризнат гол, го напушти теренот пред судискиот свиреж и ја фрли капитенската лента на тревата на стадионот „Рајко Митиќ“.

Слични содржини