Роналдо водеше група бунтовници во Јунајтед, сакаше да го напушти Мегваер

од Vladimir Zorba

Група играчи на Манчестер Јунајтед веќе во февруари разговарале со тогашниот менаџер на тимот Ралф Рангник и побарале Хари Мегваер да биде отстранет од тимот, пренесува „Атлетик“.

Меѓу нив, најгласен бил Кристијано Роналдо, кој ја предводеше групата во која беа Пол Погба и Рафаел Варан.

Португалската ѕвезда го изрази своето цврсто мислење дека треба да игра во напад со двајца и капитенот на тимот да биде исфрлен од тимот по серијата лоши настапи.

Сепак, пораката била игнорирана, а Рангник изјавил дека го смета разговорот за несоодветен бидејќи бил воден во отсуство на самиот Мегваер, кој немал можност да се брани.

Слични содржини