Русин нападнал полицаец во Центар

од Берта Китинска

Вчера околу 23,30 часот во угостителски објект на подрачје на Центар  од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Н.П.К.(59) од Русија, бидејќи при интервенција за нарушен јавен ред и мир истиот физички нападнал полициски службеник, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини