Руска ракета ја погоди Одеса, сирените се огласија ширум Украина

од Stefanija Kuzmanovska

Руски проектил го погоди пристанишниот град Одеса, соопштија денеска украинските власти.

Засега нема повеќе детали за евентуални жртви или материјална штета, пренесува „Ројтерс“.

Неколку украински региони денеска се во состојба на готовност поради ракетни напади, пренесува ТАСС.

Слични содржини