Руската ПВО уништи украински дрон

од Stefanija Kuzmanovska

Руската противвоздушна одбрана уништи украински дрон ноќеска над областа Брјанск во Русија, која граничи со Украина, соопшти руското министерство за одбрана.

Шефот на областа Брјанск, Александар Богомаз, на Телеграм напиша дека нема жртви или штети, пренесе „Ројтерс“.

Слични содржини