Актуелно
Почетна / Македонија / Сафет Бишевац позитивен на Ковид-19

Сафет Бишевац позитивен на Ковид-19

Сафет Бишевац, кандидат за пратеник од листата на опозициската партија, на Фејсбук објави дека е позитивен на коронавирусот.

Во објавата тој истакува дека и покрај максималното почитување на мерките, тој е позитивен на Ковид-19 и дека заедно со семејството ќе биде во изолација.

 

Pocituvani prijateli,Testiranjeto pokaza deka sum POZITIVEN na Covid-19.. Za zal , nestata ponekogas se slucuvaat i…

Публикувахте от Safet Bisevac в Събота, 4 юли 2020 г.

loading...