Санкции за 394 граѓани кои не носеле заштитна маска

од Nikola Popovski

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на изминатото деноноќие (16/17.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 394 прекршоци.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

loading...

Слични содржини