СДСМ: Данела Арсовска има бугарско државјанство!

од Берта Китинска

Данела Арсовска има бугарско државјанство, обелодени на прес конференција пратеничката Славјанка Петровска.

-На виделина е вистината на кандидатката на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ.Арсовска во  2011 година се стеклнална со бугрско државјанстов.Цели 10 години имала резервна татковина.За  чии интереси работи Арсовска, прашуваат од СДСМ.

Слични содржини