СДСМ го утврди редоследот на гласачкото ливче за изборите во недела

од Nikola Popovski

Владеачката СДСМ информираше вечерва дека со ждрепка е утврден редоследот на гласачкото ливче за вонредните избори за лидер на партијата.

-Според жрепката, редоследот на гласачкото ливче на вонреднте внатрепартиски избори е следниот: 1. Димитар Ковачевски, 2. Фросина Ременски, 3. Јован Деспотовски, информираат од партијата преку соопштение.

Вонредните избори за претседател на СДСМ ќе се одржат в недела, на 12 декември.

Слични содржини