Актуелно
Почетна / Актуелно / СДСМ: Мицкоски призна дека половина од граѓаните не сакале ниту да разговараат со претставници на неговата партија

СДСМ: Мицкоски призна дека половина од граѓаните не сакале ниту да разговараат со претставници на неговата партија

  

Христијан Мицкоски   призна дека половина од граѓаните на кои им пристапиле, одбиле воопшто и да разговараат со неговите претставници.

Мицкоски да се преиспита зошто граѓаните одбиваат да разговараат со него.

Тој не треба ни да помисли да ја ризикува иднината на Македонија. Мицкоски треба веднаш да одговори, пред себе, пред својата партија и пред целата јавност, дали ќе гласа и дали ќе поддржи македонска иднина во ЕУ и НАТО.

Време е Мицкоски, македонската иднина тропа на твојата капија, приклучи се кон европското семејство, се вели во  соопштението на  ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА НА СДСМ.

loading...