Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / СДСМ: Мицкоски се обидува со кафански пресметки да ја излаже јавноста

СДСМ: Мицкоски се обидува со кафански пресметки да ја излаже јавноста

„Зачудувачки е како Христијан Мицкоски без ниту малку срам се обидува да држи некакви лекции во јавноста, кога сите видовме со колку мал морален и етички капацитет располага. Човекот кој не почитува мерки, во време на забрана оди во кафеана, во теретана, ги прекршува сите протоколи сега се обидува со кафански пресметки да ја излаже јавноста“, реагираат од СДСМ на обраќањето на Мицкоски.

Христијан Мицкоски има уште многу лекции да научи, уште многу книги да прочита за да може да оценува што е во интерес на граѓаните. Прво треба да престане да ја лаже и манипулира јавноста, а потоа да ги научи мерките и конечно да почне да ги почитува. Мицкоски ќе мора и кривично да одговара за непочитување на мерките односно за сите кривични дела кои ги предизвика на „Боемска“, се додава во реакцијата.

loading...