СДСМ: Запалениот автобомил на Тушева е доказ за тоа за каква обнова се залага Мицкоски (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

„Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Ете што значи обновата на режимот, обнова на поделбите и насилство врз неистомислениците“, вели денеска Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник, како реакција на запалените автомобили на поранешната пратеничка од редовите на партијата, Маринела Тушева.

„Обнова на физички напади и апсења на новинари и брутални упади и затворања медиуми“, посочува Костадинов.

Слични содржини