Актуелно
Почетна / Локално / Се намалува бројот на активни носители на вирусот во Чаир

Се намалува бројот на активни носители на вирусот во Чаир

Во последните 24 часа се направени 1543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи на ковид-19, од нив 35 случаи се од Скопје.

Скопје

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 164

• Аеродром – 139

• Бутел – 80

• Гази Баба – 121

• Центар – 101

• Карпош – 110

• Сарај – 54

• Кисела Вода – 129

• Ѓорче Петров – 88

• Студеничани – 42

• Шуто Оризари – 100

• Арачиново – 21

• Илинден – 22

• Петровец – 17

• Чучер Сандево – 8

• Сопиште – 20

• Зелениково- 6

• Странец – 4

• Нераспределен – 5.

loading...