Актуелно
Почетна / Локално / Се намалува бројот на заболени во Скопје: Во Чаир регистринаи 373 активни случаи

Се намалува бројот на заболени во Скопје: Во Чаир регистринаи 373 активни случаи

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 од нив, 63 се од Скопје.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)
• Чаир – 373
• Аеродром – 154
• Бутел – 167
• Гази Баба – 192
• Центар – 144
• Карпош – 158
• Сарај – 140
• Кисела Вода – 108
• Ѓорче Петров – 109
• Студеничани – 107
• Шуто Оризари – 91
• Арачиново – 50
• Илинден – 32
• Петровец – 17
• Чучер Сандево – 18
• Сопиште – 9
• Зелениково-8
• Странец – 2
• Нераспределен- 62

Податоци  од вчерашниот ден:

-Чаир – 402
-Аеродром – 155
-Бутел – 170
-Гази Баба – 201
-Центар – 149
-Карпош – 166
-Сарај – 150
-Кисела Вода – 110
– Ѓорче Петров – 115
-Студеничани – 107
-Шуто Оризари – 95
-Арачиново – 51
-Илинден – 35
-Петровец – 17
-Чучер Сандево – 18
-Сопиште – 9
-Зелениково-8
-Странец – 2
-Нераспределен- 0“, информираше Министерството за здравство.

loading...