Актуелно
Почетна / Хроника / Се обеси затвореник во Идризово

Се обеси затвореник во Идризово

Денеска околу пладне во затворот Идризово вработените и затворениците го пронашле мртвото тело на затвореник од Кавадарци, кој си го одзел животот со бесење.

Станува збор за човек осуден на повеќе од 20 години затвор за повеќе тешки кривични дела меѓу кои и убиство.

Телото на починатиот е предадено на органите кои се очекува да ги утврдат околностите и причините за смртта.

loading...